Ceramiczne dachówki charakteryzują się dość wysokimi kosztami.

Wiele osób rozmyśla co mogłoby być dobrą alternatywą pokrycia dachu zamiast takiej tradycyjnej dachówki betonowej bądź ceramicznej. dachówki ceramiczne charakteryzują się wysoką ceną wykonania a także skomplikowanym montażem. Co zatem będzie nadawało się jako tani zamiennik, a do tego łatwiejszy w montażu? Odpowiedź jest prosta: blachodachówka.

Ten typ krycia dachu jest stosowany też z membranami dachowymi, które ponadto chronią przestrzeń pod blachą i umożliwiają odpowiednią wentylację obszaru  dachowego od samego okapu, aż po sam szczyt. Blachodachówka posiada to do siebie, że jest niezwykle prostą w zrobieniu, transporcie i montażu formą dachowego pokrycia. Używa się jej bardzo często do ochrony przemysłowej zabudowy, obiektów użytkowych, altanek, a więc tam, gdzie liczy się głównie ekonomiczny materiał, który spełnia swoją własną rolę w niskiej cenie.

Podczas montażu blachodachówki używamy wkrętów farmerskich by trwale przykręcić kontrłat do dachu i pokrycie łąt. A dodatkowo do tego rodzaju dachowego krycia możemy śmiało zastosować spora większość dachowych akcesoriów ,które oferowane są poprzez szerokie grono przedsiębiorstw ,które produkują kratki okapowe, kominki, snowstoppery i tym podobne.

Zobacz więcej: Sprawdź ceny blachodachówki