Chcąc wybrać najwłaściwszy pellet…

Współcześnie niezwykle popularnym paliwem ,który służy do ogrzewania mieszkań są biopaliwa. A wynika to z stale rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz dodatkowo mody na to by być „eko”. Biopaliwa pozwalają na także zmniejszenie cen związanych z ogrzewaniem domu. Do biopaliw można zaliczyć między innymi pellet.

W wielu mieszkaniach zakładane są obecnie piece na pellet. Znakomity pellet ma postać kawałków jednakowej wielkości. Produkowany jest on najczęściej z drewna, a jeszcze dokładniej z trocin będących produktem ubocznym w tartakach. Do produkcji pelletu używa się zarówno drewno liściaste jak również iglaste. Oprócz tego będziemy mogli się zetknąć z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeżeli chcemy wybrać najlepszy pellet trzeba pamiętać o paru kluczowych zasadach. Bardzo dobry pellet musi mieć gładką powierzchnię, a zawartość pyłu w nim musi być  znikoma. Natomiast niepokój powinna wzbudzić spękana powierzchnia oraz bardzo duża zawartość pyłu. To bardzo źle świadczy o jakości tego biopaliwa.

Bardzo ciekawym oraz szybkim sposobem na sprawdzenie jakości pelletu (zwłaszcza dla osób, które posiadają z tym problem) jest zamoczenie go w wodzie. Dobry pellet bez wątpienia powinien zatonąć, jednakże ten gorszej jakości będzie się unosił na wodzie. Przywiązać powinniśmy szczególną uwagę do tego, jaka jest właśnie jakość pelletu. To inwestycja w nasze mieszkanie a także nasz komfort.

Zobacz więcej: Sklep z pelletem w Warszawie