Drewno kominkowe należy przechowywać poprzecinane na kawałki o długości 30 cm.

Drewno kominkowe jako opał powinno wyróżniać się określonymi właściwościami, przede wszystkim musi być twarde i całkowicie suche a także posiadać w miarę możliwie jak najgęstszą strukturę. Drewno opałowe musimy przechowywać w kawałkach o długości 30 cm. Oprócz wyżej wspomnianych parametrów zakupując drewno kominkowe musimy także wziąć pod uwagę prędkość schnięcia drewna a dodatkowo łupliwość, są to identycznie ważne elementy. Właściwie od tego czy bardzo dobrze wybierzemy nasze kominkowe drewno zależy przede wszystkim wysokość oraz jakość ognia, kolor i intensywność dymu.

Kominkowe drewno bardzo złej jakości może też zrobić nam spore kłopoty jeżeli chodzi o wyczyszczenie komina. W trakcie zakupu musimy przede wszystkim sugerować się kalorycznością określonego gatunku drewna, jest ona ważna jeżeli chodzi o czas palenia a dodatkowo ciepło jakie daje kominek. Najpopularniejsze gatunki to: brzoza, topola, buk, jesion, grab czy olcha.

Poszukując drewna do kominka należy zwrócić uwagę na te oferty. Ceny drewna kominkowego wahają się w zależności od rejonu gdzie mieszkamy a dodatkowo obowiązującej dostępności tego drewna. Jeśli posiadamy duże ilości gotówki i zamierzamy kupić najlepszy możliwy produkt będziemy mogli zainteresować się grabem, to najdroższe drewno które będziemy mogli dostać. Jak widzimy wybór jest olbrzymi i należy w trakcie wyboru patrzeć na własne możliwości finansowe oraz potrzeby.

Więcej: www.grafka.com.pl