Jakie zatem są skuteczne metody zwalczania korników?

Dla porządku należałoby uściślić, że kornik, tak chętnie obarczany winą za spustoszenie poczynione w meblach z drewna bądź podłodze, jest przeważnie niewinny. Winnymi odpowiedzialnymi za zauważalne dziurki w drewnie oraz wszelkie ubytki są zazwyczaj kołatki oraz spuszczele, najczęściej mylone z powyższymi. Jakie są więc skuteczne techniki zwalczania korników w mieszkaniu (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć można od najprostszych, domowych sposobów i  potraktować korniki terpentyną, którą przy użyciu strzykawki aplikujemy do wszystkich dziurek. Jeżeli natomiast korniki zdążyły zaatakować znacznie większy obszar, należy sięgnąć po specjalistyczne biobójcze środki albo zaczerpnąć wsparcia ekspertów, jacy zastosują znacznie bardziej zaawansowane techniki zwalczania korników w naszym mieszkaniu. Może to być na przykład wykorzystanie mikrofalowych urządzeń jakie potrafią nagrzać drewno do temperatury powyżej 55 stopni Celsjusza, w której to korniki giną.
Następną lecz niestety bardzo toksyczną metodą na walkę z kornikami jest tak zwane gazowanie drewna, innymi słowy fumigacja. Taki zabieg powinien być poprzedzony precyzyjnym uszczelnieniem obiektu poddawanego fumigacji, a pełne jego wykonanie trwa przeważnie okres od 1,5 do dwóch tygodni (10 – 14 dni).

Zobacz więcej: Firma zwalczająca korniki