Na pewno warto spróbować ograniczyć trochę czas.

Codziennie prócz wykonywania obowiązków stricte zawodowych zajmujemy się też obowiązkami domowymi. Należy do nich gotowanie, sprzątanie, prasowanie, robienie zakupów, regularne płacenie rachunków, dopilnowanie drobnych napraw oraz dodatkowo pranie.

 

Na pewno obowiązki domowe zabierają sporą część naszego wolnego czasu. Z rozmaitych statystyk wynika, iż takiej przeciętnej polce obowiązki domowe zajmują około 4 godzin każdego dnia! To niewyobrażalnie dużo dorzucając do tego standardowe 8 h w pracy zawodowej, ewentualne nadgodziny, zakupy, opiekę nad dziećmi, itp. U facetów sprawa wygląda odrobinę lepiej, dlatego, że panowie na zadania domowe przeznaczają mniej niż 2 godzinki.

 

Mimo wszystko należy zwrócić uwagę na to, że zasadnicza część dnia typowego Polaka upływa właśnie na opiece nad swoim domem. Nie są to przeważnie zadania rozwijające lub dostarczające przyjemności. Raczej męczą oraz denerwują.

 

Z całą pewnością dobrze jest spróbować troszkę ograniczyć czas ,który przeznaczony jest na te obowiązki domowe. Istnieją różnorodne nieco bardziej albo mniej znane sprytne rozwiązania, które na pewno pomogą nam się trochę odciążyć. Przykładowo ręczniki papierowe w roli będą mogły oszczędzić nasz własny czas, który zazwyczaj był przeznaczony na pranie ścierek.

 

A osobom zmęczonym bardziej na pewno przyda się zatrudnienie pomocy.

Więcej: Ręczniki papierowe w roli