Opony standardowe pakuje się w pudła kartonowe.

Samochodowe opony są częstym przedmiotem ,który jest wysyłany poprzez kuriera. Bardzo istotne w tym procesie jest prawidłowe zapakowanie opon do transportu.

Opony standardowe pakowane są w pudła kartonowe. W tymże przypadku powinny być całkowicie czyste oraz suche, takim sposobem nie ubrudzą pozostałych paczek. Pudło, w który chcemy zapakować opony musi być solidnie wykonany. W jednym takim pudle z reguły powinny być dwie albo więcej egzemplarzy opon, które absolutnie nie mogą przesuwać się w środku pudła. Do spakowania możemy użyć wypełnienia. Jeśli mamy do czynienia z dużymi oponami, można spakować je pojedyńczo, każdą w zupełnie innym pudle.

Kolejnym innym sposobem na spakowanie opon jest łączenie ich po 2 sztuki oraz oklejanie taśmą. Jeżeli wybierzemy ten sposób, opony też muszą być suche i czyste. Zapakowane opony muszą być unieruchomione, absolutnie nie mogą przemieszczać się w trakcie transportu. Po złączeniu opon można poowijać je folią, tak żeby nie było w nich żadnego otworu. Na powierzchni płaskiej przygotowanej paczki trzeba dokleić list przewozowy.

Jeżeli opony posiadają felgi, powinny być wysłane za pomocą kartonu.
Takie przygotowanie opon do wysyłki kurierem ułatwi znacznie wysyłkę i nie przyniesie dodatkowych kosztów związanych ze słabym spakowaniem przedmiotu do wysyłki.

Autor: Opony kurierem DPD