Podłogi olejowane są coraz bardziej popularne.

Drewniana podłoga to bez wątpienia coś, w co warto zainwestować. Drewno absolutnie nigdy nie wychodzi z mody, a prócz tego jest niewyobrażalnie trwałe i dobrze się prezentuje, niezależnie od tego, w jakiej formie je posiadamy w swoim domu.
Wracając jednak do podłogi drewnianej, to trzeba stwierdzić, że można ją zabezpieczyć na różnorodne sposoby. Niezwykle znane jest pokrywanie parkietu drewnianego lub też desek podłogowych lakierem, niemniej jednak możemy także pokrywać je specjalnym olejem. Olejowane podłogi są bardzo popularne, zresztą można od razu kupić już deski podłogowe, które są olejowane. A czym właściwie odznaczają się podłogi olejowane czy deski olejowane? A więc, w momencie kiedy zastosujemy olej, na drewnianej powierzchni znikają wszelkie drobne zarysowania, które z upływem czasu po prostu ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest wykonanie po części renowacji. Olejowane drewno jest znacznie bardziej naturalne w dotyku niż , kiedy pokryjemy je lakierem, gdyż olej nie tworzy na nim przeźroczystej warstwy, lecz całkowicie wnika do wnętrza drewna.
Decydując się na olejowane podłogi, należy pamiętać jednakże o tym, że niezbędna będzie częstsza jej renowacja. Prócz tego trzeba także czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór zatem zależy od nas samych.

Więcej: Podłogi olejowane