Skup takich palet obowiązuje bez wyjątku każdego.

W niechlujnie prowadzonych składach budowlanych, hurtowniach i innych tego typu miejscach, często rzuca w oczy się widok niechlujnie rzuconych palet. Służą znakomicie jako izolacja, która chroni przed wilgocią podłoża różnorodne materiały. Wyroby cementowni i cegielni, a z pozostałych branż- cukrowni oraz młynów, dzięki paletom się nie zniszczyły. Zachowując zdatność do spożycia albo ważność innego użytkowania, mogły zostać sprzedane a także wszystkie zużyte, a co jest z tym związane, praca jednostek, które to wyprodukowały, nie poszła na marne.

Skup tego typu palet obowiązuje bez wyjątku każdego, kto na takich paletach dostarczył własny produkt. Jednak stosy moknących, drewnianych kratownic, które również ktoś wszakże przygotował, leżą bez użytku niejednokrotnie pod magazynami, moknąc w czasie deszczu a także niszcząc się. A jest to przecież nie tyle surowiec wtórny, ile zwrotny, identycznie, jak butelka szklana po piwie, a znacznie droższy, czemu oczywiście nie można się dziwić.

Takie palety robione są z drewna. Z takich drzew, które potrzebowały kilku lat, ażeby można by je było do tego celu wykorzystać. Zasadził je posiadacz szkółki leśnej lub leśnik, kontrolował leśniczy, zwalił piłą drwal, a w tartaku pocięto je oraz przystosowano do odpowiednich wymiarów. Na samym końcu ktoś pozbijał elementy nie myśląc o tym, że właściwie po jednym transporcie, ktoś jej pozwoli zgnić. Chrońmy swoje lasy.

Autor: europalety szczecin