Taśmy pakowe cechuje niezwykle wysoki poziom przeźroczystości nośnika.

Współcześnie na naszym rynku przemysłowym bardzo szerokie wykorzystanie posiada taśma pakowa, która wykonana jest z bardzo mocnej i wytrzymałej folii, dzięki czemu stosowana jest głównie do oklejania wszelakiego formatu pudeł metodą ręczną i automatyczną, dzięki temu jest niezmiernie funkcjonalna.

Taśmy pakowe samoprzylepne cechuje niezwykle wysoki poziom przeźroczystości nośnika a ponadto świetna kleistość. Odporność na światło UV, wilgoć oraz procesy starzenia sprawiają, iż taśmy te najczęściej znajdują swoje zastosowanie w wszelkich pracach biurowych oraz dodatkowo w gospodarstwie domowym. Taśmy zakupić można przede wszystkim w kolorze białym, brązowym oraz dodatkowo transparentnym, oraz w różnorakich rozmiarach według potrzeby klienta. Wyróżniamy na rynku szeroki wachlarz takich taśm.

Obok wszelkich produktów które służą do pakowania różnych rzeczy, ochrony rzeczy, transportu czy też przechowywania wykorzystywana jest również taśmy polipropylenowe sklep. Folia tego typu znajduje wykorzystanie zarówno w domu, jak również w wszelkim przemyśle. Folia stretch jest materiałem, który wyśmienicie zabezpiecza chronione elementy przed uszkodzeniami fizycznymi a oprócz tego niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Często wykorzystywana jest do opakowania przesyłek ze względu na ich bezpieczeństwo oraz dodatkowo samą wygodę.