Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w szkole jest konieczne w przypadku kiedy pociecha ma jechać na wyjazd szkolny.

Obowiązkowo trzeba zdać sobie sprawę, iż ubezpieczenie pociechy w szkole i ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest obowiązkowe. Bardzo często rodzice nie zastanawiają się nad tym i zwyczajnie w raz z zaczęciem się roku szkolnego czy przedszkolnego opłacają ubezpieczenie takie, z jakim jest powiązana szkoła dziecka. Natomiast jeżeli opiekun trafi na lepszą ofertę u zupełnie innej konkurencyjnej korporacji bez wątpienia może ubezpieczyć swoje potomstwo właśnie w takiej firmie. Dlatego że ten wybór należy całkowicie do rodziców malucha.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych przypadków w szkole jest niezbędne w wypadku kiedy pociecha zamierza wybrać się na wyjazd szkolny, wówczas jest ono niezbędne. Osoby, chcące wszystkie swoje wydatki należycie kontrolować mogą swoje dziecko ubezpieczyć w prywatnej firmie ubezpieczeniowej. Lecz niestety szkoły zazwyczaj mają średnio korzystne warunki z ubezpieczalniami. Przeważnie stawki za 1 % uszkodzenia ciała są niezmiernie małe. W wiejskich obszarach opłata za ubezpieczenie za rok to jest mniej więcej pięćdziesiąt złotych. Gdzie w sieci internet u firm prywatnych możemy odnaleźć znacznie niższe oferty na przykład za trzydzieści cztery pln. 1 % w sytuacji tego typu propozycji to sto dwadzieścia zł. W szkole za jeden procent będziemy mogli dostać o wiele mniej.

Należy nie wydawać pieniędzy bez sprawdzania za to, co podsuwają nam w szkołach, a dowiedzieć się jak wygląda propozycja tej firmy ubezpieczającej. Nie zalecałbym jednak nie wykupowania tego typu ubezpieczenia wcale. Nie jest to wówczas żadna oszczędność a tylko bezmyślność. W momencie kiedy nasze dziecko jest już nieco starsze – w porządku. Jednak kiedy uczęszcza do klas 1-6 tego typu ubezpieczenie to sprawa obowiązkowa. Dzieci w tym wieku są tak aktywne a także nie rozważne, że o nieszczęśliwy incydent nie jest bardzo trudno.

Zobacz: ubezpieczenie dziecka w szkole