Waseczka na włosy z kawy

Ładne, zdrowe oraz zadbane włosy to symbol rozpoznawczy, który nierzadko zwraca uwagę innych, a również stanowi uwieńczenie całości wyglądu człowieka. Rozmaitość środków do pielęgnowania włosów, która jest dostępna w supermarketach na pewno usatysfakcjonuje wszystkich i każdy odszuka w niej coś dla siebie. Z drugiej natomiast strony ta rozmaitość produktów, ich funkcji i sposobów działania może spowodować problem w selekcji, a także dopasowaniu do różnych rodzajów fryzur. Należy więc pomyśleć czy dobrym rozwiązaniem nie jest wybór sprawdzonych sposobów dbania o włosy, a tym samym spróbować produkty naturalne

Niesamowita moc olejów od wielu epok przynosi ogrom zalet, szczególnie w pielęgnowaniu skóry i włosów. Dogłębna rewitalizacja, i przekazywanie witamin przez olejowanie włosów, daje im ulgę, a efekt jest obecny od razu. Forma płynu otacza strukturę włosa oraz zabezpiecza go przed mechanicznymi zniszczeniami. Co więcej wzmocnione sa cebulki, a także skóra głowy. Operację da się robić na sucho, ale olejowanie włosów na mokro gwarantuje lepsze skutki.

Kawa uznawana za afrodyzjak i kojący zmysły napar swoje miejsce znalazła również w kosmetyce. Jej niepowtarzalny odcień pełen pigmentu, ułożony na fryzurę, wspomaga zachowanie ich ciemnej barwy. Dodatkowo działanie kofeiny pobudza ukrwienie skóry głowy, a również rewitalizację włosowych cebulek. Kawa na włosy może zostać przygotowana w formie płukanki, czyli rozcieńczonej kawy w wodzie, albo również peelingu ze zmielonych ziaren.

Dziś jeszcze bardziej modne są również mydła do włosów. Chociaż ich zastosowanie nie staje się niestety równie skuteczne jak szamponów, zyskały one sobie sympatię dużej liczby pań. Stało się to przez stosowanie naturalnych składników, z których są one tworzone. Identycznie jak z olejkami, mydła ochraniają i dbają o włosy, a poza tym są dostosowane dla różnych ich odmian.

Więcej: fusy z kawy na włosy