Żeby go uruchomić powinno się wyłącznie pociągnąć za odpowiednią dźwignię.

Zawory kulowe są kategorycznie najbardziej istotnym elementem aparatury zarówno wodnej, gazowej, jak i grzewczej. Zawory tego typu są bardzo znane i będziemy mogli je spotkać tak samo w domach prywatnych, w których instalacje nie są skomplikowane, jak również w wielkich przedsiębiorstwach. Zarówno w mieszkaniach jak i w przemyśle idealnie spełniają własne funkcje. Zawór taki sam w sobie jest kategorycznie niezwykle łatwym w użyciu urządzeniem, z którym poradzi sobie każdy użytkownik. Żeby go podłączyć trzeba jedynie przekręcić właściwą dźwignię. Taka metoda zastosowania wynika z wyjątkowo łatwej formy zaworu.

Jego zasadniczym elementem jest kulka zrobiona z mosiądzu. Przygotowana jest ona z bardzo wielką precyzją. Owa kulka obłożona jest chromem. Ciekawą informacją może być to, że krany tego typu mogą również być stosowane pod wodą. Takim jednym z zasadniczych miejsc ich wykorzystywania są miejsca pracy wiertniczej, gdzie czerpie się, przy ich zastosowaniu, ropę naftową. Niewątpliwie są to kategorycznie odmienne krany aniżeli te wykorzystywane w lokalu mieszkalnym. Posiadają one dodatkowe, specjalne uszczelnienie. Są wytwarzane naturalnie na indywidualne zlecenia firm zajmujących się wydobywaniem ropy naftowej na powierzchnię ziemi.

Dzięki właściwej pracy tego typu zaworów będziemy mogli zmniejszyć stratę energii. W dużej mierze o ich skuteczności decydują zwłaszcza materiały, które wykorzystywane są do ich wytworzenia. Im wyroby są lepsze, tym mocniejsza będzie praca kranu i tym mniejszą utratę energii będzie ponosił ostateczny klient.

Zobacz więcej: http://www.ql.com.pl/