Jedną z dzisiejszych innowacji jest niewątpliwie bitcoin.

Obecnie żyjemy w dobie, w której posiadamy rozmaite innowacje i wynalazki. Gdyby powiedzieć komuś sto lat wstecz, że będzie w stanie widzieć w kamerce jakąś inną osobę oraz z nią rozmawiać, popukałby się w czoło. Prawdopodobnie taki postęp technologiczny jaki współcześnie obserwujemy, niestety już nigdy nie będzie miał miejsca.
Calutki świat sieci i jej wszelkich zakamarków jest niewiarygodnie fascynujący. Jedną z obecnych innowacji jest z całą pewnością bitcoin, a zatem waluta internetowa. Waluta tego typu jest nieograniczona i obecna absolutnie wszędzie tam, gdzie jest globalna sieć. Waluta ta umożliwia ominięcie wszystkich instytucji bankowych oraz wszelkich pośredników, a co za tym idzie częstokroć wysokiej prowizji oraz ograniczeń. Mówiąc w skrócie, walutę tego typu możemy wysłać do każdego miejsca na świecie.
Powinno się wziąć pod uwagę to, że przy przestrzeganiu wszystkich podstawowych środków bezpieczeństwa, nasze bitcoiny pod żadnym pozorem nie mogą być skonfiskowane poprzez jakieś instytucje. Mowa tu na przykład o banku, komorniku, a też byłej żonie albo mężu przy rozwodzie.
Ciekawy jest fakt, iż bitcoin jest całkowicie odporny na inflację. A to przez to, że bitcoinów może być aż 21 milionów.
Powinno się również wspomnieć o anonimowości w trakcie transakcji. Adres tej waluty oczywiście nie jest jawny a także można go zmieniać z każdym przelewem. Prócz tego nie ma możliwości, aby konto zostało zablokowane, dlatego że system tego typu walut działa w sieci 2p2, w którym oczywiście nie ma właściciela. Już na sam koniec powinno się wspomnieć o braku biurokracji, co jest dodatkową zaletą. Po prostu zakłada się konto i nic więcej, a nie biega się od jednego urzędu do drugiego, aby tylko podpisać jakiś  papierek.
A wszystko to powoduje, że waluta tego typu jest naszą przyszłością a także bardzo dużo osób powoli zaczyna się tym interesować, a a zatem użytkować z znakomitych usług tegoż innowacyjnego systemu.

Źródło: outbitcoin.com