Nieumiejętne stosowanie tuszu do rzęs.

Prawidłowo zrobiony makijaż, który podkreśli urodę kobiety to sztuka. Wiele kobiet ma skłonności do przesady i popełniania wszelkich błędów wpływających bardzo negatywnie na efekt ostateczny.
Do najczęstszych z nich zaliczyć możemy używanie nieodpowiedniego, zbyt ciemnego bądź za jasnego fluidu, który odznacza się od kolorytu naszej skóry i daje karykaturalny efekt. Kolejnym popełnianym błędem jest niedokładne rozłożenie fluidu, co powoduje, że powstają straszne plamy o niejednolitym zabarwieniu. Za duża porcja fluidu i pudru sprawia, że wykonany makijaż niestety przypomina maskę. Makijaż może zniszczyć źle dobrany odcień różu do naszej urody oraz koloru cery, oraz stosowanie go w złych miejscach albo w za dużej dawce.
Bardzo duże znaczenie z pewnością ma również umiejętność wykonywania makijażu oczu. Złe użytkowanie tuszu do rzęs powoduje, że rzęsy są okropnie posklejane, robią się na nich straszne grudki lub bardzo często też tusz odbija się nam na powiece górnej nim zaschnie. Bardzo częstym również błędem jest aplikowanie dużej porcji cieni do powiek. Powoduje niestety to, że bardzo szybko się warzą i wyglądają niezbyt estetycznie. Przeważnie ma to miejsce w sytuacji cieni do powiek o niskiej jakości.
Makijaż ust również powoduje kobietom ogrom trudności. Źle zaaplikowana pomadka powoduje, że zarys ust wygląda jakby był rozmyty, jednakże aplikowanie bardzo ciemnej szminki daje nam wulgarny efekt.

Źródło: makijaż Ciechanów