Sugerując się tematyką obrazu musimy uwzględnić wystrój aranżacji danego pomieszczenia.

Obrazy w stylu nowoczesnym to niewątpliwie temat bez dna. Obecnie malarze wolą zdecydowanie obrazy abstrakcyjne, odchodzące od realnego wyglądu otaczającej nas przestrzeni. Świetną alternatywą dla klasycznego malarstwa są fotografie a dodatkowo tak zwane obrazy na szkle. Co będzie właściwym rozwiązaniem dla Twojego salonu? Taki obraz powinien spełniać parę istotnych wymogów. Po pierwsze musi idealnie pasować do niego tematycznie.

Kierując się tematyką obrazu musimy uwzględnić wystrój aranżacji danego pomieszczenia. Musi też pasować kolorystycznie do mebli jakie mamy a dodatkowo dodatków. Wielkość obrazu przede wszystkim zależy od wymiarów ściany która reprezentuje nasz salon. Zasadniczo szerokość takiego obrazu idealnie mieści się w szerokości sofy która stanowi centrum aranżacji. Oczywiście nie jest to jednakże reguła. Bardzo długa oraz cudowna górska panorama prezentuje się także pięknie co duży obraz w formie kwadratu.

Nowoczesne obrazy na ścianę pokazują namalowane abstrakcyjnie, odrealnione kształty kreujące nierozpoznaną rzeczywistość. Inspirowane kształtami roślinności, kwiatów oraz zwierząt, oryginalne kompozycje wprowadzają do wnętrz ruch oraz niesamowicie przykuwają uwagę domowników i gości nas odwiedzających. Takie piękne centrum naszego pokoju dziennego obrazuje innowacyjny nurt w świecie aranżacji. Znakomitą alternatywą dla typowych malarskich kompozycji są z pewnością obrazy na szkle. Przygotowane z grubego, akrylowego szkła, tafle pokrywane są zdjęciami krajobrazów, roślin i zwierząt.

Błyszcząca nawierzchnia szkła prezentuje się niezwykle nowocześnie a także stylowo. Zauważalne poprzez szklaną powierzchnię barwy zdjęcia są intensywne oraz żywe. Różnego typu krajobrazy które malowane są na obrazach szklanych o wymiarach 1:1 stwarzają wrażenie prawdziwych kadrów pełnych przestrzeni. Realistycznie wyglądająca perspektywa wprowadza do wnętrza niesamowitą przestrzeń i powietrze.

Niewątpliwie najbardziej nowoczesnym obrazem do pokoju dziennego jest obraz szklany który podzielony jest na parę oddzielnych elementów. Różnej wielkości kwadratowe i prostokątne kadry, będące naprawdę częściami tej samej fotografii, przyciągają uwagę. Taki piękny obraz może obrazować górskie krajobrazy, las, kwiaty albo całkowicie abstrakcję. Jeśli natomiast chcemy zaaranżować swój salon według własnego uznania, pomijając wszystkie bieżące nurty sztuki malarskiej oraz aranżacji, warto pomyśleć o nabyciu szklanej antyramy, która zmieści kilka zdjęć, które zrobiliśmy samodzielnie. Mogą to być ilustracje natury lub fotografie rodzinne, które za każdym razem mile będą się nam kojarzyć i wprowadzą do wnętrza ciepło oraz przyjemne wspomnienia. Takie zdjęcia możemy również umieścić w kolarzu fotografii który będzie oprawiony w ramki z drewna.

Podążając śladem romantycznego shabby chicku, mogą na przykład to być ramki postarzane, które będą idealnie pasowały do damskiego wystroju obfitującego w różnego typu koronki, włochate poduszki a także białe meble. Tuż przed zakupem idealnego obrazu do naszego salonu, warto dokładnie przemyśleć czego tak na prawdę oczekujemy. Jeśli nasze wnętrze ma posiadać artystyczny klimat, powinniśmy kupić jeden z tych innowacyjnych dzieł sztuki, które krążą wokół odrealnionej abstrakcji.

Jeśli bardzo zależy nam na nowoczesnym stylu, niewątpliwie powinniśmy przemyśleć zakup szklanego obrazu. Z myślą o naszym salonie, który będzie miejscem schadzek rodziny a oprócz tego znajomych, powinniśmy zakupić stosowne antyramy i sami stworzyć kolaże, które umilą spędzony wspólnie czas i przywołają miłe wspomnienia.

Autor: obrazy do salonu nowoczesne