Mnóstwo kobiet marzy o tym, ażeby iść do ślubu w białej sukni ślubnej.

Dużo dam marzy o tym, by pójść do ślubu w śnieżnobiałej sukience. Niewątpliwie panuje przeświadczenie, że tego typu marzenie mogą ziścić się tylko biorąc ślub w kościele. Dlatego, dużo zakochanych porywa się na tego typu ceremonię nie do końca z ich wiarą, ale przede wszystkim z całą aurą, która przy okazji takiej ceremonii się pojawia oraz która zostaje w pamięci na całe życie. Jak się okazuje, przekonanie to jest całkiem błędne. Nie tylko ślub kościelny może spowodować, że ten dzień będzie tak wyjątkowy. Tak samo dobrze, będziemy mogli wziąć cywilny, który będzie równie niesamowity i pamiętliwy.

Warto pamiętać o tym, iż cywilnego nie musimy zawierać tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego. Istnieje możliwość odprawienia takiej uroczystości wręcz w plenerze. Z całą pewnością ślub w plenerze ma własną cenę, niemniej jednak czego się nie zrobi, ażeby celebrować najpiękniejszy dzień w naszym życiu? Kolejnym mitem, jest koncepcja sukni na ślub cywilny.

Wiele osób sądzi, że tego typu uroczystość trwa kilka chwil i w związku z tym nie warto się zbyt martwić tym, jak się prezentujemy. Starczy zwyczajna suknia a także temat zamknięty. Otóż nie dajmy sobie tego wmówić. Do ślubu kościelnego jak i cywilnego możemy iść ubrani tak jak chcemy i nie ma znaczenia, jaki typ ślubu chcemy zawrzeć. Jeżeli kandydatka na żonę śni o pięknej kreacji, oczywiście może taką sobie sprawić i w ogóle nikogo nie powinno to dziwić.

Pamiętajmy o tym, że to tylko i wyłącznie nasze święto i warto je zorganizować tak, jak chcemy tego jedynie my. Następne pytanie, które pojawia się przy kwestii cywilnego, to jaki trzeba nabyć prezent na cywilny? Odpowiedź na to pytanie jest następująca – jeśli młoda para, zaprasza nas na wesele po ceremonii zaślubin, to oczywiście wręczamy im taki podarunek, jaki wręcza się normalnie z tej okazji. Jeżeli jednakże para nie urządza wesela, wówczas wypada dać choć bukiecik kwiatów, bombonierkę lub jakikolwiek inny podarek. Musimy pamiętać o tym, że cywilny nie odróżnia się za bardzo od ślubu w kościele – w świetle prawa jest identycznie najważniejszy jeden, jak również drugi. Różnice są wyłącznie w tym, iż w sytuacji jednych zaślubin przysięgamy przed Bogiem, a w wypadku zaślubin w urzędzie, przysięgamy przed urzędnikiem stanu cywilnego. Warto pamiętać o tym, żeby typ branego poprzez nas ślubu, był wyłącznie naszą własną decyzją.

Bardzo istotnym jest, by żyć w zgodzie ze sobą a także swoimi własnymi racjami. To, że nie bierzemy ślubu kościelnego, tylko ślub cywilny, nie oznacza, iż nie posiadamy możliwości iść do niego w długiej sukni ślubnej, a po ceremonii udać się na wesele wraz z weselnikami, aby do samego rana celebrować tą znakomitą chwilę naszego życia. Bardzo ważne jest ciepło, które nas połączyło, a jeśli nie jesteśmy przekonani co do ślubu kościelnego, to go po prostu nie bierzmy pod przymusem. Jeśli zdecydujemy po pewnym czasie, iż jednak chcemy go zawrzeć, to będziemy mogli to zrobić w dowolnym momencie.

Zobacz: slubcywilny.pl