Okres ferii to dla wielu rodziców chwila odpoczynku od pracy

Okres ferii zimowych to dla sporej ilości rodziców chwila odpoczynku od pracy oraz poświęcenia odrobinę czasu swojej familii. Dla pociech to oczywiście wyczekiwany wypoczynek, który połączony jest w znaczącej liczbie przypadków z zabawami na świeżym powietrzu.

Część dzieci posiada przy tym możliwość brania udziału w obozach. Z reguły są to wypady w góry złączone z jazdą na nartach lub snowboardzie. Warto pomyśleć gdzie a także w jaki sposób nasze maluchy mogłyby rozegnać ferie.

Na szczęście od wielu lat na terenie RP działa program, polegający na tym, że w danym dwutygodniowym czasie tylko kilka województw ma zimowe ferie w tym samym czasie.  w rozleglejszym okresie. Turyści mają obiecane zmniejszone skupisko na trasach, a mieszkańcy tych mieścin zarobek poprzez całe dwa miesiące.

1-dną z najmniej skomplikowanych możliwości na wysłanie pociechy w okresie przerwy zimowej jest korzystanie z usług biura wycieczki. Dziś prawie każde renomowane biuro ma w własnej ofercie obozy dla dzieci. Niewątpliwie ich zasadniczą zabawą jest możność jazdy na nartach. Przerwa zimowa w górach z maluchami to dla pewnych rodziców duży problem, zatem wybierając takie rozwiązanie otrzymują oni ciszę. Ich dzieci posiadają zapewniony przyjazd, miejsce do spania, wszystkie zabawy oraz co najbardziej istotne – dozór wykwalifikowanej drużyny. Ze względu na to dla rodziców jedynym kłopotem jest opłacenie wyjazdu, który z reguły nie zalicza się do tanich. Dla pociechy tego rodzaju wycieczka tworzy możliwość nauki lub dopracowywania jazdy na nartach, łyżwach. A przy tym jest znakomitą możliwością do integracji z rówieśnikami a także relaksu od codzienności.

Co jednak jeżeli postawimy na typowo rodzinny wyjazd w okresie przerwy zimowej? W większości przypadków musimy każdy szczegół zaplanować na własną rękę. Starczy jednakże skorzystać z wyszukiwarki, wklepując słowa – Krynica zimowe ferie z dziećmi. W ten sposób dostajemy katalog hoteli, które są dostosowane do pobytów z dziećmi. Warto przede wszystkim wyselekcjonować ośrodek leżący niedaleko gór. Po pierwsze oszczędzi nam to czas, a po 2gie nie utracimy niesłychanie dużo ikry na dojścia do gór. Należy nie zapominać, że długotrwałe ruszanie się w buciorach na narty nie jest komfortowe, a duże nachylenie górskich ścieżek powoduje, że nietrudno o wyczerpanie.

Ważne jest także to, ażeby wybrać kurort z gotowymi posiłkami. W ten sposób możemy poświęcić na użytkowanie z cudów zimowego okresu w górach oraz nie martwić się o dania. Trzeba także z dokładnością zapoznać się z cenami karnetów na stoki narciarskie i wyselekcjonować ten, który jest najbardziej ekonomiczny.

Warto wiedzieć, że znaczna liczba zjazdów jest naświetlona nocami, a ilość sportowców w tym czasie jest kategorycznie niższa niż ma to miejsce w ciągu dnia.

Na zakończenie rada dla jeżdżących: jadąc w góry powinno się wyposażyć się w opony zimowe.

Zobacz: Krynica ferie z dziećmi