Oświetlenie jest bardzo istotnym elementem projektu mieszkania.

Światło jest istotnym elementem projektu domu, wewnątrz oraz na zewnątrz. Światło w pokoju spełnia rolę nie tylko utylitarną, niemniej jednak przede wszystkim dekoracyjną, gdy robi wrażenie na domownikach a także gościach. Możliwości wyboru światła do lokalu są niezwykle duże. Różnorodne żyrandole to oprawy świetlne, których duża liczba na rynku daje ogromne możliwości aranżacji.

Zależnie od pokoju możemy skusić się na wybranie pobudzającej ciekawość oprawy. Wnętrze, zaaranżowane skromnie czy na bogato, potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Lampy sufitowe czy biurkowe to główne grupy, z jakich można dokonać wyboru. W zależności od wystroju będącego dominującym w pokoju, możemy wyselekcjonować spośród wielu normalnego albo innowacyjnego oświetlenia.

Produkty stosowane do fabrykacji są dziś bardzo różnorodne. W cenie jest nowoczesne podejście, co do użycia oraz łączenia różnorakich surowców. Trawa, filc, szkło, beton to jedynie niektóre materiały, jakie stosuje się do produkcji opraw oświetleniowych (abażury). Innym bardzo istotnym elementem światła jest wybór koloru światła. W zależności od tego, właściwie jaki efekt mamy zamiar uzyskać można wyselekcjonować kolory ciepłe oraz zimne. Ciepłe kolory są przyjazne. Z kolei barwa zimna sprawia, iż czujemy się mniej komfortowo.

Więcej: abażury