Taką podstawową wiedzę o paintballu ma z pewnością każdy.

W końcu lato, a temperatura oraz słoneczko zachęcają do wyjścia z swojego mieszkania a także spędzania wolnego czasu na świeżutkim powietrzu. Jeśli dodatkowo znudziły ci się zwyczajne ćwiczenia, masz już dość spacerów po parku i dlatego pragniesz przeżyć niezwykłą przygodę, albo zwyczajnie jesteś pasjonatom klimatów militarnych, jest na to rozwiązanie – paintball. Podstawową wiedzę o paintballu ma niewątpliwie każdy z nas – mundur, plener, pistolet na kule z farbą. Jednak pod paintbollem kryje się znacząco więcej, a każdy taki mecz to niesamowite emocje, które sprawią, iż będzie chciało się jeszcze wielokrotnie złapać za broń, nazywaną również markerem.

Po pierwsze, mnóstwo przedsiębiorstw zajmujących się paintballem oferuje graczom wiele boisk albo całych plenerów, w których można grać, możemy więc wybrać dla siebie taki, który odpowiada nam najbardziej. Po drugie, wcale nie musi to być mecz w stylu „zwycięża ostatni” – mecze tego typu mogą mieć różne formy, na przykład wszystkim znaną grę komputerową Capture the Flag, a więc przejmowanie flagi swojego przeciwnika.

Dla wszystkich miłośników adrenaliny zazwyczaj istnieje również możliwość meczu w nocnej porze. Paintball to taka rozrywka, której można spróbować samodzielnie, ze przyjaciółmi, niemniej jednak która nadawać się będzie również na jakieś większe zabawy – czy można sobie wyobrazić lepszy kawalerski albo lepszą firmową integrację, aniżeli gdy przeciskamy się poprzez rozmaite pola w specjalnym mundurze, z bronią, nasłuchując a także szukając najmniejszego śladu graczy z przeciwnej drużyny? Bez wątpienia nie.

Zobacz więcej: paintball Ostrów Wielkopolski