Taki ekran zbudowany jest ze specjalnie przygotowanej tkaniny.

Jeśli zależy Ci bardzo na profesjonalnej jakości obrazu, niewątpliwie wpadły Ci w oczy projekcyjne ekrany. Jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu na tapecie albo ścianie znacząco pogorszy to jakoś obrazu, który został wyświetlony.

Taki ekran posiada specjalne właściwości fizyczne, których oczywiście nie ma zwyczajna tapeta albo ściana. Ekran projekcyjny zbudowany jest ze specjalnie przygotowanej tkaniny, która posiada określoną strukturę. To właśnie ta struktura koncentruje światło lampy a także wyświetla obraz bez żadnych strat jeśli chodzi o jakość obrazu. Wracając jeszcze do ściany oraz tapety – światło, które na nią pada nie jest odpowiednio odbijane od niej i to stwarza ogromne straty w jakości obrazu. Dodatkowo nie zawsze wszakże mamy ścianę czy tapetę białą, posiadając ścianę innego koloru będziemy niestety widzieć całkowicie inne kolory aniżeli kolory oryginalne na wyświetlanym filmie czy też jakimś obrazku.

Jeśli chodzi o rozdzielczość obrazu jest ona zasadniczo dobierana przez rozdzielczość danego modelu projektora. Są również mobilne ekrany. Będziemy mogli ich używać prawie w wszystkich pomieszczeniach. Ekrany tego typu są głównie doskonałym rozwiązaniem dla kogoś, kto przeważnie gdzieś jeździ i jego praca zawodowa głównie polega na prezentacjach. Poprzez to nie musimy się już o nic bać, iż w określonej firmie bądź jakiejś sali nie znajdziemy ekranu, na którym będziemy mogli wyświetlać obrazy z projektora i jednocześnie zachować odpowiednią jakość.

Takie ekrany mobilne mogą zastąpić zwijane ekrany. Są one bardziej praktyczniejsze z racji tego, że możemy je w dowolne miejsce wziąć a ich złożenie trwa kilka sekund. Nie musimy posiadać żadnych kwalifikacji inżyniera żeby sobie poradzić z takim ekranem. Ekrany mobilne znaleźć mogą swoje własne zastosowanie w większych firmach (korporacjach). Najczęściej są organizowane warsztaty lub jakieś pokazy multimedialne.

Jeśli rozchodzi się o jakość wyświetlanego obrazu dzięki tkaninie, która skupia światło lampy nie zaprzepaścimy jakości obrazu. Ekrany ramowe zapewniają znakomite położenie bez najmniejszych zakłóceń. Powoduje to bezzakłóceniową projekcję. Poprzez czarną ramę, na którą jest założone płótno otrzymujemy perfekcyjny kontrast. Jeśli chcemy korzystać z rozwiązania trwałego genialną opcją będzie dla nas stacjonarny ekran. Jest stworzony z myślą o stałych instalacjach takiego ekranu. Można zarówno zainstalować go do sufitu albo na ścianie. Sprawdzi się równo znakomicie w każdym sektorze. Musimy natomiast podjąć decyzję co do modelu ekranu. Uzależnione jest to głównie od ilości wolnego miejsca jaką mamy oraz dodatkowo od danego pomieszczenia.

Jeśli nie potrafimy się zdecydować czy nasz ekran ma być zainstalowany na ścianie bądź do sufitu na szczęście są dostępne też ekrany uniwersalne, które zarówno pasują na ścianę a także do sufitu. Dzięki takiemu ekranowi można poczuć się jak w kinie, duży ekran, wystrój który sami będziemy mogli przyrządzić a dodatkowo pyszne przekąski niewątpliwie wprowadzą nas w filmowy nastrój. Bez najmniejszego problemu możemy zapraszać swoich przyjaciół na filmowe maratony czy na wspólne oglądanie ulubionego serialu. Na pewno będziemy mogli to również spożytkować do gier przy męskich wieczorach.

Autor: ekrany ramowe