To łazienka ma mieć swój własny urok i styl.

Łazienka – paradoks tego pomieszczenia polega na tym, że spędzając tam stosunkowo bardzo mało czasu w ciągu dnia, w trakcie urządzania zabiera nam najwięcej energii. To ona ma posiadać swój styl i urok. Jedną z podstawowych zasad, które umożliwiają to uzyskać, jest należyty dobór płytek.

Najpopularniejsze są z pewnością ciągle ceramiczne. Na pewno warto wiedzieć, że mamy ich dużo rodzajów. Glazura przykładowo nadaje się jedynie na ściany. Takie płytki są cienkie i kruche, pokryte szkliwem. Natomiast na podłogi wykorzystuje się przede wszystkim terakoty (oczywiście żadna osoba nie zabroni nam wyłożenia nią także i ścian). A to dlatego, że są bardziej trwałe. Wykonane z kamionki pokrytej szkliwem, występują gładkie, jak również fakturowane. Zdecydowanie najbardziej trwały i mocny jest gres. Niebywale twarde, odporne na oddziaływanie środków chemicznych jak i plamienie. Jeszcze lepszym rozwiązaniem, jeśli pod uwagę bierzemy parametry trwałości, będzie klinkier szkliwiony.

Ażeby dobrać odpowiedni rodzaj płytek a także ich wzór oraz dodatkowo kolorystykę, udać się musimy do odpowiedniego sklepu, coś typu hurtownia oraz materiały budowlane. Oprócz bardzo bogatej gamy produktu, odnajdziemy tam też fachowe wsparcie sprzedawców. Pamiętajmy że przy pracy potrzebne są elektronarzędzia.

Zobacz więcej: benmar – płytki ceramiczne