Czy zatem warto we własnym zakresie wymieniać koła?

Wraz z kończącym się latem oraz nadchodzącą jesienią w podświadomości kierowcy rodzi się myśl o tym, iż niebawem trzeba wymienić opony. Posiadając do wymiany opony nie mając innego wyjścia trzeba wybrać się do fachowego zakładu. Mając jednakże opony już założone na felgach czy tak zwane całe koła, posiadamy dwie możliwości: wykonujemy to całkowicie sami, albo wulkanizacja.

 

Czy więc warto samodzielnie wymieniać opony?

Wymiana kół w zakładzie wulkanizacyjnym bardzo często trwa mniej więcej 15 minut a dodatkowo kosztuje średnio około 20-40zł. Czy taka zabawa w wymianę na podwórzu jest generalnie warta świeczki. Z jednej strony tak, gdyż za sprawą takiej wymiany możemy przyjrzeć się bliżej w jakim stanie są klocki hamulcowe i tarcze naszego auta. Jeśli chodzi natomiast o czas spędzony przy tejże pracy to bez specjalistycznego sprzętu zajmie nam to cztery razy więcej.

Wulkanizacja zatem to znakomity wybór, gdy nie mamy gdzie postawić naszego auta, nie posiadamy czasu albo zwyczajnie nie chcemy się w to bawić.

Zamiany opon jednak dokonać trzeba w odpowiednim zakładzie, ponieważ koła trzeba wyważyć, a prawdopodobnie w domu nie posiadamy takowego sprzętu.

Autor: opony mt