Jego nadwozie dzielimy na trzy bryły.

W autach osobowych możemy wybierać sobie pomiędzy rozmaitymi rodzajami nadwozia. Przykładowo są nimi: kombi, sedan, kabriolet, limuzyna czy hatchback. Odróżniają się od siebie nie tylko dizajnem ale również funkcjonalnością.
Poniższa charakterystyka umożliwi Państwu rozróżnić poszczególne modele samochodów.
Sedan jest to rodzaj nadwozia zamkniętego. Jego nadwozie można podzielić na 3 bryły: przedział bagażowy, silnikowy i pasażerski.
Limuzyna jest autem niewątpliwie luksusowym. Tak samo jak marka sedan składa się też z trzech widocznych brył. Zazwyczaj jest dużo większa od wspomnianego już sedana, w jej wyposażeniu bardzo często znajduje się niewielki telewizor czy też barek z napojami alkoholowymi, natomiast część pasażerska jest oddzielona od kierowcy specjalna szybą.
W autach typu hatchback charakterystyczna jest duża tylna klapa bagażnika, która unoszona jest do góry wraz z szybą. W tych właśnie autach częstokroć można składać drugi rząd siedzeń co zwiększa wielkość bagażnika samochodowego.
Model kabrio to nadwozie które nie posiada stałego dachu. Zazwyczaj dach w kabriolecie jest bardzo miękki, można go rozwijać albo zdejmować. Częstokroć występuje w wersji dwudrzwiowej.
Auto kombi posiada znacząco wydłużoną część tylną nadwozia. Co daje dodatkową objętość bagażnika. To tzw.nadwozie dwubryłowe.
Poprzez różnorodność jaką proponują nam marki samochodów, możemy wybrać rodzaj pojazdu do swoich wymagań.

Więcej: limuzyna Wrocław