Czym właściwie jest makijaż permanentny i w ogóle po co się go robi?

Co to takiego makijaż permanentny i po co się go robi? Odpowiedź na to pytanie jest łatwa. Absolutnie każda kobieta lubi prezentować się pięknie. Techniki ozdabiania oraz upiększania buzi jak i ciała były różnorodne, w zależności od czasów, panującej mody oraz kultury, identycznie jak i otrzymywane efekty, ale wszystko zostaje cały czas kwestią naszego gustu.

Makijaż permanentny, to inaczej makijaż stały, który polega głównie na zaaplikowaniu pod skórę stosownych pigmentów, używanych przede wszystkim w okolicach ust, brwi i oczu. Rodzaj tego makijażu możemy porównać do tatuowania. Trwałość makijażu permanentnego jest bardzo różna, jednakże są i takie klientki, u których makijaż permanentny utrzymuje się nawet około 4 lata! Pozwala on radować się doskonałym wyglądem w każdej sytuacji.

Częstokroć kobiety pragną nieco poprawić wygląd swoich własnych brwi. Jeżeli chcielibyśmy nadać kształt własnym brwiom warta polecenia jest technika ombre, niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych technik właśnie tego makijażu, ciesząca się też niesamowicie ogromną sympatią wśród klientek. Technika ta polega przede wszystkim na dokładniejszym i delikatniejszym cieniowaniu, za sprawą czego nasze brwi nie są jednolite, tylko niesamowicie zbliżone do ich naturalnego kształtu.

Jeśli zamierzamy podkreślić własne brwi będziemy mogli zastosować także tak zwany microblading, czyli tak zwane dorysowywanie włosków. Metoda tego typu nie wpływa na zagęszczanie brwi, natomiast także pozwala nadać im bardzo naturalny, delikatny wygląd. Makijaż permanentny to doskonałe wyjście dla pań, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu na spędzanie długich godzin przed lustrem wykonując makijaż. To także doskonałe rozwiązanie, dla ludzi lubiących sporty wodne, bo makijaż permanentny nie rozmywa się w wodzie. Dzień w dzień pozwoli zachowywać buzi przepiękny, świeży wygląd, doskonale tuszując niedoskonałości.

Zobacz: Metoda ombre kielce