Nasze zdrowie to nie żarty.

Kiedy jakiś chory leży na łóżku szpitalnym częstokroć nie czeka niestety na niego nic fajnego – ot, będzie całkowicie wyleczony – jeżeli ma takie szczęście, oczywiście (choć prawdą jest, iż w dzisiejszych czasach kwalifikacje doktorów, jak i szeroko pojęta medycyna, stoją na niesamowicie wysokim i to z miesiąca coraz wyższym poziomie). Bardzo często w własnych myślach rozmyśla pacjent o śmierci – nie tylko takiej fizycznej śmierci, niemniej jednak o śmierci jego własnej duszy, bez względu od działań i rezultatu specjalistów. Wręcz pielęgniarka niestety nie potrafi poświęcić każdemu pacjentowi jakoś dużo czasu – a to dla niego niezwykle ważne.
Zdrowie każdego z nas to nie są żarty, a medyczna opieka tym bardziej. Nic jednak nie szkodzi tak bardzo, jak utracenie zdrowia w sferze duchowej – zgodzi się z tym chyba każdy, kto chociaż raz w życiu miał taki problem – lub ktoś mu naprawdę bliski albo przyjaciół. Szpital to nie tylko budynek – a zapewne nie powinien tylko tym być. Każdy chory to bardzo ważny klient – któremu potrzebne jest  wsparcie zarówno od strony osób odwiedzających, ale i od personelu medycznego. Wielka szkoda, że tak bardzo mało ludzi pamięta o tym bardzo ważnym aspekcie.
Uczelnie kształcące przyszłych lekarzy także niestety też często o tym zapominają. Wszak nie dla zysku się żyje, a dla radości z życia – warto o tym pamiętać.

Autor: https://psychiatra4warszawa.wordpress.com/