Uśmiech jest atrybutem człowieka.

Wspaniały, prosty, biały uśmiech jest snem każdej osoby, bez względu na płeć, wiek oraz status materialny. Uzębienie jest atrybutem ludzi, na podstawie statystyk, to na uzębienie zwracamy szczególną uwagę spotykając kogoś nowego. Równe ząbki niestety nie są przeznaczone każdemu, ba często za linią równych zębów stoją częste wizyty u stomatologa. Jest tak ze względu na to, iż za nierówności w obrębie buzi jest odpowiedzialnych sporo różnych czynników, zazwyczaj w ogóle nie zależnych od nas. Bywa to niewątpliwie w pewnym stopniu spowodowane genami, niemniej jednak też wpływ na ładne uzębienie ma także dieta oraz metoda przyjmowania potraw, już w wieku niemowlęcym.

Długotrwałe korzystanie z smoczka, gryzienie twardych potraw itd, może powodować wykrzywienie uzębienia. Jeśli proste zęby są objawem urody i dodają pewności siebie, to identycznie nierówne zęby czy też jakieś inne zaniedbania w tym zakresie, mogą wpędzać w straszne kompleksy. Jeżeli tak się stało, nie warto bagatelizować tej sytuacji, a jak najprędzej jej przeciwdziałać. Właściwie każde, nawet najmocniej krzywe ząbki, zdołamy wyprostować. Z pewnością potrzeba na te działania odrobinę czasu i będzie nas to kosztować, niemniej jednak naprawdę to się odpłaci.

Proste zęby dodają atrakcyjności, biały uśmiech demonstrujący linię równych zębów, wygląda pięknie na każdej fotografii a oprócz tego zjednuje nam przyjaciół. To prawda, wystarczy już kilka pierwszych chwil, by zrobić sobie opinię o ledwie poznanej osobie. Nie da się zaprzeczyć, że w momencie gdy taka osoba, obdarzy nas pięknym uśmiechem, zaraz dodamy jej kilkanaście plusików więcej.

Więcej: proste zęby Katowice